google-site-verification=CFZybxqKEKvWR6tPUZOIRm6cPAR8BFl9eXjUxkOaqxU

ANKARA HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMA

İletişim Numaraları

05428998254

03122260028 

Etkili, Garantili Hamamböceği İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Hamamböceği uygulamaları, uzun vadeli bir çözümü garantilemek ve yeniden istilayı önlemek için evinizde veya işinizdeki hamam böceği istilasından kurtulmanızdaki en etkili yoldur. Ankara hamam böceği ilaçlama firması olarak hemen arayabilirsiniz. Depar Böcek ilaçlama profesyonel olarak ilaçlama hizmeti vermektedir. Dünya Sağlık örgütü ve Sağlık Bakanlığı kriterlerine uygun olarak ilaçlama yapılmaktadır. İlaçlarımız sadece hedef zararlıya zarar vermektedir. Ankara böcek ilaçlama firması olarak bir çok ruhsatsız firma bulunmaktadır. Bu firmalar hem sağlığınızı hemde paranızı tehlikeye atmaktadır. Ankara hamam böceği ilaçlama En uygun fiyatlarla ilaçlama hizmeti almak yada soru ve sorunlarınız için ankara böcek ilaçlama firmamızdan ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Hamam böcekleri dirençleri oldukça yüksek canlılardır. Evinizde çok geniş bir alanda yaşama ve üreme imkanları vardır. Ankara hamam böceği ilaçlama firması olarak önceliğimiz mevcut hamamböceği istilasını yok edip hamamböceklerini yuvalarında kaynağını yok etmektedirler. Ortalama 1 yılda 6 defa yumurta bırakan bu canlılar istilacı haşerelerdir ve yaşama dirençleri fazladır. 

Hamamböceklerinin Yaşam Alanlarımızı İstila Etmesini Önlemek İçin Yapılması Gerekenkler

1-Gıda kaynaklarını ortadan kaldırın - Hamam böeği istilasından korunmanın en etkili yolu, yiyecek ve su kaynaklarını ortadan kaldırmaktır.Hamam böceklerinden kurtulmak için, onlar için çekici olan şeylerden kurtulun.

 • Yiyecekleri tezgahlara açıkta bırakmayın.
 • Kuru yiyecekleri sıkıca kapatılmış kaplarda saklayın.
 • Çöpleri günlük olarak boşaltın.
 • Ocak üstlerini, tezgahları ve yerleri yağdan ve yiyeceklerden temiz tutun.
 • Sıhhi tesisat sızıntılarını onarın.
 • Kapıların, pencerelerin ve evin diğer alanlarının yakınında çatlakları ve delikleri kapatın.
 • Evinizi hamamböceği belirtileri için izleyin: yumurtalar, dışkılar, saçak derileri.

2-Temizleme - Tüm atık yiyecekleri ve sıvı dökülmelerini temizleyin, yiyecek hazırlama alanlarındaki yiyecek kalıntılarını, lavabo ve cihazların altındaki gıda ve su kalıntılarını temizleyin. Akşam yemeğinden sonra evcil hayvan yemi, içecek ve çöp kovalarını çıkarın.

3-Dağınıklığı Önleme - Hamamböcekleri, dışkılarında bir araya getirme feromonu salgılayarak diğer hamam böceklerine güvenli bir alan bulduğunun sinyalini verir. Eski zararlı gazete ve dergi yığınlarını, kullanılmamış karton kutuları ve diğer tüm karışıklık türlerini bu zararlıların kolayca erişebileceği dolapların içinden çıkarın.

4-Önleyici tedbirler alın

 • Ahşap rafları cilalayın veya boyayın ve düzenli olarak temizleyin.
 • Hamamböceklerinin eve girebileceği riskli alanları kontrol edin - çatlaklar, havalandırma delikleri, kanalizasyonlar ve boru kanalları.
 • Potansiyel saklanma alanlarını azaltmak için duvarlarda, süpürgeliklerin etrafında, elektrik prizlerinin arkasında, mutfak lavaboları ve banyo dolaplarında çatlaklar gibi alanları kapatın.

5-Hemen harekete geçin - Uzman teknik bilgi ve ekipman olmadan hamam böceği kontrolü çoğu zaman kaybedilen bir savaş olabilir.Çözümleyemediğiniz  mevcut bir hamamböceği sorununuz varsa, bir haşere kontrol uzmanına danışın.


Yaygın Hamam Böceği Türleri

3.000'in üzerinde hamamböceği türü vardır - bazıları zararlı oldukları düşünülürken, diğerleri doğal ortamlarında faydalıdır.Hamam böcekleri çeşitli hastalıkların taşıyıcıları olabilirler.Alman hamamböceği, Oryantal hamamböceği, Amerikan hamamböceği ve kahverenkli bantlı hamamböceği türleri zararlı olarak kabul edilen yaygın türleridir.

Alman Hamam Böceği:Dünya çapındaki dağılımlarıyla ünlü olan alman hamam böceği, göğüsleri boyunca 2 koyu çizgi ile kolayca tanınabilir. Yetişkinler yaklaşık 12 - 15 mm boyunda büyür.İç mekanlarda en yaygın olarak bulunan Alman hamamböceği, ıslak, nemli koşulları tercih eder ve tipik olarak evlerde mutfak ve banyo gibi alanlarda bulunur.

Oryantal Hamam Böceği:Tek tip bir koyu kahverengi veya siyah renkli, yetişkin Oriental hamamböceği uzunluğu yaklaşık 20 - 30 mm'dir.Doğal ortamda hayatta kalmak için çok iyi adapte olmuş Oriental hamamböceği, bodrum, drenaj ve sundurmaların altındaki açıklıklar gibi serin ve nemli alanlarda gelişir.Çöp ve çürüme ile ilgili tercihleri ​​ile bilinen bu böcekler en çok çöp uçlarında ve yaprak litrelerinde bulunabilir.

Amerikan Hamam Böceği:Evleri istila eden en büyük haşere hamamböceği biri, yetişkin Amerikan hamamböceği uzunluğu yaklaşık 28 - 44mm uzunluğunda ve kırmızı-kahverengi renktedir.'Palmetto böceği' olarak da bilinir çünkü ağaçlarda yaşarlar, Amerikan hamamböceği karanlık, nemli ve bozulmamış alanları tercih eder.Bodrum katlarında, mutfaklarda ve evlerin banyolarında bulunabilir.

Kahverengi Bantlı Hamamböcekleri:En küçük haşere hamamböceklerinden biri olan kahverengi bantlı yetişkin hamamböceği uzunluğu yaklaşık 10 - 15 mm'dir ve karınları boyunca sarı-kahverengi çizgilerle karakterize edilir.Kahverengi bantlı hamamböceği çoğunlukla yerde kalır, ancak çok sıcak iklimlerde uçabilir. Sıcak, nemli ortamları tercih etmeleri, onları ısıtılmış binalar - tavanlar, tavan araları, cihaz motorlarının içindeki ve çevresindeki hasarlara götürür. Öncelikle geceleri aktif olan bu fırsatçı haşerler, özellikle yüksek nişasta içeriğine sahip gıdalara yönelir.


Hamamböcekleri Nerelerde Saklanırlar?

Hamamböcekleri saklanma uzmanıdır.Evde hamamböceğinin saklanabileceği pek çok yer vardır.Bir hamam böceğinin ideal ortamını ve beslenme davranışını anlayarak, evinizde bir hamam böceğinin tercih edebileceği alanları belirleme şansınız daha yüksek olabilir.

 • Hamamböcekleri dar çatlaklara ve yarıklara sığınmayı tercih eder.
 • Buzdolaplarının arkasını, lavaboların altını ve karanlık çekmeceleri veya dolapları kontrol edin.
 • Geceleri yemek yemekte, çok çeşitli yiyecekleri ve yiyecek dışı malzemeleri yemektedirler.Bu, temiz evlerde bile hayatta kalmalarını sağlar.

İletişim Numaraları

05428998254

03122260028

                                                               DEPAR BÖCEK İLAÇLAMA - ANKARA'NIN EN İYİ İLAÇLAMA FİRMASI - ANKARA HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Hızlı iletisim
 • 0312 226 0028
 • 0542 899 8254
 • deparilaclama(@)gmail.com
Bizimle İletişime Geçin
Hızlı iletisim

Whatsapp Destek

Çevre Mühendisi Kübra

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabiliriz?